کا آنلاین

دانلود Google Android Studio v2.3.2.0 محیط توسعه نرم افزار برای اندروید

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

Google Android Studio پروژه جدید گوگل می باشد. این برنامه محیط جدیدی برای برنامه نویسی اندروید و همچنین عیب یابی برنامه ها می باشد و دیگر نیازی به Eclipse و پلاگین ADT نخواهید داشت. این برنامه برای همه برنامه نویسان بخصوص آنانی که به تازگی در این راه قدم گذاشته اند بسیار مناسب است و برنامه SDK را نیز در بر می گیرد. البته این برنامه هنوز در ورژن های اولیه خود می باشد و ممکن است عیب هایی نیز داشته باشد. لازم به ذکر است چون گوگل ایران را تحریم کرده است، برای آی پی های ایرانی دانلود این برنامه از سایت گوگل امکان پذیر نیست بنابراین آخرین نسخه از این برنامه برای دانلود در اختیار شما قرار داده شده است.

 ویژگی های Android Studio :

  • چیدمان زنده: ویرایشگر WYSIWYG – کدنویسی زنده – رندر هم زمان برنامه
  • کنسول توسعه دهنده: راهنمای بهینه سازی – کمک برای ترجمه – ردیابی ارجاع – طریقه استفاده
  • ارائه نسخه بتا و اجرای صحنه
  • پشتیبانی از ساخت مبتنی بر Gradle
  • رفع و عیب یابی مخصوص اندروید
  • ابزار لینت برای گرفتن عملکرد، قابلیت استفاده، نسخه سازگار با مشکلات دیگر
  • قابلیت Proguard و امضای برنامه
  • مبتنی بر الگوی wizard برای ایجاد طرح اندروید و اجزای مشترک
  • ویرایشگر طرح بندی غنی که به شما اجازه کشیدن و رها کردن UI کامنت‌ها را می‌دهند. گزینه‌ای برای تنظیمات پیش نمایش طرح بندی در صفحه نمایش چندگانه

 

– Microsoft® Windows® ۸/۷/Vista/2003 (32 or 64-bit)
– ۲ GB RAM minimum, 4 GB RAM recommended
– ۴۰۰ MB hard disk space
– At least 1 GB for Android SDK, emulator system images, and caches
– ۱۲۸۰ x 800 minimum screen resolution
– Java Development Kit (JDK) 7
– Optional for accelerated emulator: Intel® processor with support for Intel® VT-x, Intel® EM64T (Intel® ۶۴), and Execute Disable (XD) Bit functionality 

سمپل ها شامل :

API-7 Samples
API-8 Samples
API-11 Samples
API-12 Samples
API-13 Samples
API-14 Samples
API-15 Samples
API-16 Samples
API-17 Samples
API-18 Samples
API-19 Samples
API-21 Samples
API-22 Samples

راهنمای نصب

۱- برای نصب برنامه لازم است نرم افزار Java SE Development Kit که به اختصار JDK نامیده می شود بر روی سیستم شما نصب باشد، در صورت نیاز می توانید آن را از طریق این لینک دانلود کنید. همچنین در صورتی که از لینوکس استفاده می کنید به سیستم مورد نیاز توجه داشته باشید.

۲- در هنگام نصب امکان وجود خطای شناخته نشدن جاوا توسط نرم افزار وجود دارد که به شکل زیر می توانید این مشکل را برطرف نمایید ( مراحل  زیر بر روی ویندوز ۷ انجام شده است ):
– ابتدا بر روی گزینه  Computer در دسکتاپ ویندوز کلیک راست و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
– از پنجره باز شده گزینه Advanced system settings را انتخاب نمایید.
– بر روی تب Advanced کلیک نمایید و در قسمت پایین این پنجره گزینه Environment Variables را باز نمایید.
– در قسمت System variables بر روی گزینه New کلیک نمایید.
– در قسمت Variable name نام JAVA_HOME را وارد و در قسمت Variable value مسیر C:Program FilesJavajdk1.8.0_51 را اضافه نمایید و مجددآ نرم فزار را اجرا و نصب کنید.

نکته : پسوند آخر مسیر ذکر شده مربوط به ورژن JDK می شود به طور مثال ( jdk1.8.0_51 ) مربوط به ورژن JDK 8.0 Update 51 می شود و شناسه این ورژن با نام ۱.۸ می باشد. برای نصب اندروید استودیو نیاز به حداقل ورژن ۱.۷ یا به عبارتی JDK 7.0 دارید.

۳- در صورتی که نسخه ی باندل شده با SDK Manager را دریافت کرده اید در اولین اجرای برنامه، از شما درخواست می شود که SDK ها و سایر کتاب خانه های مد نظر خود را دریافت کنید، اما این کار متاسفانه با آی پی ایران میسر نیست. در صورتی که تغییر آی پی برایتان مقدور نیست یا اینکه نسخه های بدون باندل را دریافت کرده این، می توانید SDK Manager و تمامی SDK های موجود در حال حاضر را از اینجا دریافت کنید.

توجه داشته باشید که بعد از دریافت SDK به صورت دستی، محل نصب آن را با راهنمایی که در مرحله ی ۲ ذکر شده بود، در Variable Enviroment ای به نام ANDROID_HOME ذخیره کنید و در صورتی که اندروید استودیو در اولین اجرای خود محل نصب آن را خواست همان آدرس را بدهید. در این صورت علاوه بر Android Studio دیگر برنامه هایی که از SDK استفاده خواهند داشت نیز بدون گرفتن آدرس آن به صورت مستقل از شما آن را خواهند یافت.

اگر با انجام تمامی این کار ها نتوانستید اجرای اولیه استودیو را به هر دلیلی موفقیت آمیز طی کنید، به محل نصب اندرویید استودیو بروید. سپس وارد پوشه ی bin شده و فایل idea.properties را با یک ویراشگر متن باز کنید و خط زیر را به آن اضافه کنید :

disable.android.first.run=true

پس از آن آدرس SDK در تنظیمات برنامه به صورت دستی وارد کنید. برای این کار ابتدا روی Configure کلیک کنید، سپس Project Defaults و سپس Project Structure را انتحاب کنید. اکنون SDK Location را انتخاب کرده و محل نصب SDK و در صورت نیاز JDK را وارد کنید. در این صورت برنامه دیگر اصراری برای چک کردن مخازن گوگل بدون تعامل کاربر نخواهد داشت و شما می توانید از آن استفاده کنید.

۴ – توجه داشته باشید که در اولین پروژه ی خود بسته به پروژه، برنامه به صورت خودکار شروع به دانلود Gradle Wrapper مناسب با آن شماره API خواهد کرد. در صورتی که تمایل دارید خودتان آن را دانلود کنید به وبسایت رسمی Gradle مراجعه فرمایید و نسخه ی مورد نظر را دریافت کنید.

نکته : نسخه ی ویندوز این برنامه دارای دو فایل اجرایی مختلف برای سیستم های ۳۲ و ۶۴ بیتی است. در محل نصب برنامه به پوشه ی bin مراجعه کنید. فایل studio.exe فایل اجرایی مناسب برای سیستم های ۳۲ بیتی و فایل studio64.exe فایل اجرایی مناسب برای سیستم های ۶۴ بیتی است.

Loading…

برای دانلود از کا آنلاین حتما بر روی لینک های دانلود کلیک کنید